از کجا شروع کنیم
سؤال: من اوّلین باره که شرکت می‌کنم؛ تاریخ دقیق امتحان کِی هستش و باید چه‌کار کنم؟

جواب: از این‌که به جمع ما در مسابقه‌ی ACM ICPC منطقه غرب آسیا پیوستید، خوش‌حالیم. تمامی اخبار و اطلاعات مربوط به این مسابقه از طریق (حداقل) یکی از سه منبع زیر در دسترس قرار می‌گیرند:

 1. وبلاگ مسابقه‌ی ای.سی.ام: همین وبلاگی که الآن مشاهده می‌کنید. در این وبلاگ می‌توانید نظرات مفید خود را به‌سادگی اعلام کنید.
  در صورتی که از ابزارهای RSS Reader نظیر Google Reader استفاده می‌کنید، می‌توانید RSS وبلاگ را به برنامه‌ی خود اضافه کنید.


 2. گروه گوگلی acm-icpc-tehran: این گروه هم‌اکنون قریب ۷۷۰ عضو دارد و اکثر سؤالات و اخبار مهم به این گروه ارسال می‌شوند.
  «آگاهی از مسابقات آزمایشی جدید اقصی‌نقاط جهان»، «دریافت نرم‌افزارهای لازم (نظیر PC2)»، «درخواست برای مستند آرشیو مسابقات ACM در ایران» از عناوین ۱۰ پست آخر این گروه هستند. در صورتی که سؤال یا اشکال فنّی دارید، حتماً با جزئیات در این گروه مطرح کنید تا به احتمال خوبی جواب خود را در کم‌تر از چند روز دریافت کنید.
  پس از عضویت حتماً بررسی کنید که ایمیل‌های گروپ به شما ارسال می‌شود و عضویت شما به‌صورت No Email نیست.


 3. نهایتاً سایت منطقه‌ی تهران: سایت رسمی مسابقات است که تمامی قوانین و جزئیات مسابقه و هم‌چنین آرشیو مسابقات قبلی در آن یافت می‌شود.
  دقّت کنید که تنها مرجع رسمی مسابقه (منطقه غرب آسیا) این وب‌سایت است که از طرف سایت اصلی (جهانی) مسابقه نیز به‌شما معرفی می‌شود. شما هیچ تعامل خاصی با این وب‌سایت نمی‌توانید داشته باشید و در صورت داشتن سؤال یا ابهام، یا در پست مربوطه‌ی وبلاگ نظر بدهید یا (پس از جست‌وجو میان دوستان و گوگل و آرشیو گروه، وب‌سایت و وب‌لاگ) به گروه میل بزنید.